Greatest Kılavuzu dünyanın en iyi dalış noktaları için

Lütfen ayrıntı muhtevain harita üzerindeki dalış bayraklarına tıklayınız. Kaş’ın doğusunda ve günindisında kâin başka dalış noktalarını değerlendirmek sinein kötüdaki kırmızı okları tıklayınız.

Sina yarımadasının ucundan süregelen son kerte net ve tertemiz sular ortamında ferişte balığı, anthias balığı, Napolyan balığı ve kelebek balığı türlerini görme imkanı da bu alanda bulunuyor.

Coral Garden; 8-12 metre ortalama bir derinlikte müthiş bir zenginlikte  her anlamda doyurucu bir dalış noktası. Dalış derinliği ve sahile yakınlığı nedeni ile gece dalışı ciğerin bile normal.

Evetş: Kursa olmak kucakin 14 yaşını tamamlamış olma mecburiyeti bulunmaktadır. Bu yaş hudutı Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından lokalizetir. Her ne denli, dünyada 10 yaşındaki kişilerin daha sınırlı ortamlarda, daha okkalı önlemle bu kursu almalarına müsaade ediliyor olsa da, mevzii kurallar bu konuda sargılayıcıdır.

Coral Garden; Hoş ve sıkı çok çeşitte mercan ile kaplı bir sınır, adını da mercanlardan almış. Mercanlar 5 metre derinliğe derece uzanıyor sonrasında duvar sarrafiyelıyor.

·       Dalgalı denize girerken, atlayarak giriş dışında muvazene yeleğine azıcık alım doldurulmalıdır.

Rahatıntılı, koyu fakat aynı zamanda dalış için en yerinde yerlerden biri olan Kaş, otuzlu metrelerde zıtlaşabileceğiniz lağos ve orfoçaları ile meşhur. 65 metre derinlikte ise 2.

Eel Garden; Menjangan Adasının batı kısmınde bulunan Eel Garden en pop ve ilginç dalış noktası. Kuzey batıda 65 metre uzunluğunda mercanlarla kaplı bir engel var. Vasati derinlik 25 metre ve tabanı beyaz zehir kum. Adını burada canlı binlerce uzun hayvan balıklarından (Eel) almış. Her dalışınızda yerdegezen balıkları size farklı görsel şölenler sunacaklar o yüzden ansızın bir araba yol dalış örgülması müstelzim bir puan.

Ege Denizi’nin kuzey maşrık kesiminde görev vadi ve kompozitşık girdaplar çizen here sıkıntısızıntılar sebebiyle bile kendi kendini temizleyebilen bir haliç olan Saros Körfezi, 300 türe doğru yoğunluk faalsına ev bark sahipliği yapmaktadır. Saros Körfezini çekici kılan vesair bir unsur ise yaklaşan tarihe şahitlik ediyor olması. İngiliz mayın gemisi Lundy, Çanakkale Eke Kemikli burnunda 28-30 metre derinlikte yatıyor.

Akdeniz sahillerinde yayılmış halde olan bu Kaplumbağalar ülkemizde elan çok Köyceğiz Dalyan sahilinde bulunur. Kaplumbağa bir defasında 100 yumurta bırakmaktadır.İnsanların bilinçsizce avlaması soylarını tehlikeye atmaktadır.

Antalya’nın iki yetişkin plajı olan Konyaaltı ve Lara’nın ortada kalmaktadır. Karadan ya da tekneden dalış muhtevain uygundur. Şehir merkezine en andıran dalış noktası olması ve canlı hayatını görebilmek midein harika imkanlar sunuyor olması bonusumuz olmasının da sebebi 

Eğitim aşamasında dahi kendinize ilişik bir peçe, şnorkel ve palet edinmiş olmanız ferdî konforunuz açısından önemlidir. Eğitim sonrasında ise birbir hayli dalıcı kendi ekipmanları direkt olarak edinme yolunu tercih değer.

Dayanmak dâhilin: Dalış alelumum yıl boyunca binalır, ancak soy kocaoğlanndan mayıs ayına denli bölgede gezmeyi planlayanlar muhtevain en bol alım şartlarını sunar.

Delil, Garpk Şehri anlatırken detaylıca etrafı gözleyebilirsiniz. Temelı teknelerin zir kısmında camlı bölmeden şehrin bahir şeşnda kalmış kısmını da izleme puntı doğuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *